Programul conferinței2018-11-15T10:54:46+00:00

Programul conferinței

PROGRAMUL CELEI DE-A IV A CONFERINȚE INTERNAȚIONALE A CONSORȚIULUI UNIVERSITARIA, IAȘI

 

Click pentru a descărca programul complet al conferinței

Nr. crt. Activitatea Data Locaţia Ora
  Primirea și înscrierea participanților 23.11.2018 Sala Pașilor pierduți, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 930-1050
  Deschiderea celei de-a IVa  Conferințe a Consorțiului Universitaria, 2018 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1100
  Prezentare keynote speaker 1 – PROF. RENATO MANNO, CONI, ISTITUTO DI MEDICINA DELLO SPORT, ITALIA 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1130
  Prezentare keynote speaker 2 – DR. PAUL ANDREW BLAKEY, UNIVERSITATEA DIN WORCESTER, MAREA BRITANIE 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1150
  Prezentare keynote speaker 3 – SENIOR LECTURER ALEXANDRU RADU, UNIVERSITATEA DIN WORCESTER, MAREA BRITANIE 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A 1210
  Prezentare keynote speaker 4 – PROF. HANAN ABD AL MONEAM, ASWAN UNIVERSITY, EGIPT 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A 1230
  Prezentare keynote speaker 5 – DR. VACLAV KVITEK, UNIVERSITATEA CHARLES, CEHIA 23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Corpul A 1250
  Pauză de prânz 23.11.2018 Sala PAȘILOR PIERDUȚI, Corpul A,  Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1320
  VIZITAREA BIBLIOTECII GH. ASACHI 23.11.2018

 

CORP A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1400
  CONFERINȚA NAȚIONALĂ: FAIR PLAY ȘI FERICIRE PRIN ACTIVITĂȚI SPORTIVE (prezentări în plen)

Moderatori:

Conf. dr. Albu Adriana

Lect. dr. Popovici Ileana

Lect. dr. Honceriu Cezar

23.11.2018

 

Sala Senatului, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1500-1800
  Masă rotundă 1:

Partea I: SPORT ȘI PERFORMANȚĂ MOTRICĂ (prezentări în plen)

Moderator:

Prof. dr. Mocanu Veronica

Lect. dr. Ursanu Grigore

Senior lect. Radu Alexandru

Conf. dr. Pop Nicolae Horațiu

Partea a II-a: CUZA PENTRU ROMÂNIA

Moderator:

Prof. dr. Chirazi Marin

23.11.2018 Aula Magna Mihai Eminescu, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași

 

1500-1800
  Masă rotundă 2: KINETOTERAPIE ȘI MOTRICITATE SPECIALĂ (prezentări în plen)

Moderatori:

Prof. hab. dr. Petracovschi Simona

Conf. dr. Boroș Balint Iuliana

Lect. dr. Neculăeș Marius

23.11.2018 Aula Magna Carmen Sylva, Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi Iași 1500-1800
  Coffee break 23.11.2018 Sala Pașilor pierduți, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1630-1700
  Forumul Decanilor din domeniul Științei Sportului și Educației fizice 23.11.2018 Hotel Unirea, Sala Clio (mezanin) 1500-1800
  Cina Festivă 23.11.2018 Hotel Unirea, Restaurant Panoramic (et. 13) 1900
 
  Work-shop-uri:

1. METODOLOGII NOI ÎN

DOMENIUL RECUPERĂRII MEDICALE

Coordonator: BTL ROMÂNIA

2. ACTIVITĂȚI FIZICE ADAPTATE PENTRU COPIII CU DISABILITĂȚI

Coordonator:

Dr. Naglaa Elbadry, Egipt

24.11. 2018 Sala Ferdinand, Corp A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 830-930

 

 

 

 

930-1100

  Închiderea conferinței 24.11. 2018 Sala Ferdinand, Corp A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași 1100
  Turul Cetății 24.11.2018 IAȘI, plecare din fața Corpului A 1100-1300