Aniversare AUF-ECO – înscriere proiecte de activități

Acasa/Anunțuri, Burse, Studenți/Aniversare AUF-ECO – înscriere proiecte de activități

Agenția Universitară a Francofoniei pentru Europa Centrala si de Est (AUF-ECO) lansează un apel pentru a marca cea de-a 30-a aniversare AUF-ECO a cărei temă centrală este „Créer, Transformer, Innover, Exceller ! 30 ans de l’AUF-ECO”. În cadrul acestui apel, instituțiile membre AUF-ECO își pot manifesta interesul pentru organizarea de activități francofone (dezbateri, conferințe, seminare, ateliere, întâlniri cu absolvenți francofoni, întâlniri cu mass-media pe teme francofone, concursuri, publicații, lansări de carte, programe de formare de scurtă durată pe teme de actualitate, activități culturale sau sportive, vernisaje, expoziții etc), cu implicarea cadrelor didactice, a studenților, partenerilor instituției și, în sens larg, a comunității francofone locale.

Perioada de derulare a proiectelor : 15 aprilie – 30 noiembrie 2024.

Data limită pentru depunerea proiectelor : 20 martie 2024, pe adresa recherche-innovation-eco@auf.org.

2024-03-04T15:28:23+03:00