Susţinere teză de doctorat UNGUREAN BOGDAN-CONSTANTIN

Acasa/Susţinere teză de doctorat UNGUREAN BOGDAN-CONSTANTIN
Susţinere teză de doctorat UNGUREAN BOGDAN-CONSTANTIN2023-05-29T11:26:43+03:00

La data de 19.06.2023, ora 10.00, în sala FERDINAND (corp A), domnul UNGUREAN BOGDAN-CONSTANTIN va susţine, în şedinţă publică, teza de doctorat cu titlul “INFLUENŢA REGIMULUI DE ACTIVITATE FIZICĂ ASUPRA COMPOZIŢIEI CORPORALE ŞI A UNOR PARAMETRI MOTRICI LA ADOLESCENŢI CU DIZABILITATE INTELECTUALĂ, în vederea obţinerii titlului ştiinţific de doctor în domeniul Ştiinţa Sportului şi Educaţiei Fizice.

Prof.univ.dr. Adrian COJOCARIU, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (CV)

Prof.univ.dr. Virgil ENE-VOICULESCU, Academia Navală „Mircea cel Bătrân” din Constanţa (CV)

Prof.univ.dr. Alois GHERGUŢ, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (CV)

Conf.univ.dr. Bogdan-Constantin RAŢĂ, Universitatea „Vasile Alecsandri” din Bacău (CV)